Srebrna Góra

Srebrna Góra

Srebrna Góra

Srebrna Góra dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim, w gminie Stoszowice.

Srebrna Góra uzyskała lokację miejską w 1536 roku, zdegradowana w 1945 roku.

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są :

miasto
kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła, z lat: 1729-1731, 1808 r.
dawna plebania, ul. Letnia 6, po 1730 r.
kościół ewangelicki, z 1592 r., 1695 r.
twierdza, z lat 1763–1777, góruje nad Srebrną Górą i Przełęczą Srebrną, strzegła przejście przez przełęcz do Kotliny Kłodzkiej, składa się z 6. fortów, szeregu leśnych umocnień i bastionów, jeden z najciekawszych budowli architektury militarnej w Polsce, znacznie większa, od twierdzy kłodzkiej, zbudowana przez Fryderyka II po wojnie siedmioletniej. Jest to największa górska twierdza w Europie. Obecnie w Srebrnej Górze znajduje się plenerowa wystawa broni ciężkiej z okresu II wojny światowej. Z korony twierdzy rozpościera się widok na Sudety (m.in.: Góry Sowie i Bardzkie):

Spotkanie i przyjęcie PROSPEKTA

W końcu udało się i wspólny klubowy wypad doszedł do skutku.
Pięka pogoda super otoczenie to recepta na wspaniały integracyjny wyjazd. Aby doświadczyć pełni szczęścia to wyśmienite jedzenie i trunki oraz przygotowane atrakcje wieczoru w postaci wspólnego biesiadowania przy ognisku, moczenia się w balii ciepłej wody z widokiem na piękne gwiaździste niebo i perspektywę otaczającej przyrody oraz opowieści klubowe - poprostu super.
A miejsce to nie zostało wybrane przypadkiem, gdyż pięć lat temu właśnie tutaj osoby z zarządu klubu otrzymały kamizelki wraz z barwami i tak od tego czasu liczymy naszą historię którą tworzymy sami wraz z kolejnymi osobami które dołączają do nas. Zarząd postanowił tego wieczoru przyjąć nowego PROSPEKTA w poczet członków kubu i tak DŁUGI stał się jednym z nas. 

Drukuj   E-mail